Skip To Main Content

STAFF DIRECTORY

1 2 3 > showing 1 - 99 of 268 constituents

Cara Andersen

Cara Andersen
Home School, Teacher

Cheryl Andersen

Cheryl Andersen
Schuler, ESL

Megan Andersen

Megan Andersen
High School, Para Educator

Steve Andersen

Steve Andersen
Transportation, Director

Tarah Anderson

Tarah Anderson
Washington, K-1 Resource

Michael Applegate

Michael Applegate
Middle School, 7th Grade Science

Montana Applegate

Montana Applegate
Washington, ECE/Preschool

Amber Ayala

Amber Ayala
Schuler, Para Educator

Jessica Bacariza

Jessica Bacariza
High School, English

Melissa Balch

Melissa Balch
Food Service, Schuler

Loretta Barringer

Loretta Barringer
Transportation, Bus Driver

Cory Bartz

Cory Bartz
High School, Math Teacher

Dara Bartz

Dara Bartz
Washington, Kindergarten Teacher

Angela Behrens

Angela Behrens
Food Service, High School Head Cook

Lindsey Benning

Lindsey Benning
Washington, 3rd Grade

Allison Berryhill

Allison Berryhill
High School, English/Journalism

Matthew Best

Matthew Best
High School, PE & Weights

Rebecca Bird

Rebecca Bird
Middle School, 7th Grade Social Studies

Jeremy Blake

Jeremy Blake
Schuler, Special Education

Kirstin Blake

Kirstin Blake
Washington, Kindergarten

Michelle Blake

Michelle Blake
Schuler, 5th Grade

Nathan Block

Nathan Block
Middle School, 6th Grade Science

Don Boggs

Don Boggs
Maintenance/Grounds, District Maintenance

Alyssa Boltz

Alyssa Boltz
High School, Counselor

Johanna Bradley

Johanna Bradley
Food Service, High School

Jim Brauer

Jim Brauer
High School, Special Education

Mandi Brauer

Mandi Brauer
High School, Special Education

Carolyn Bruck

Carolyn Bruck
Schuler & Middle School, Mental Health Professional

Hilary Brummer

Hilary Brummer
Washington, Speech-Language Pathologist, (AEA)

Joseph Brummer

Joseph Brummer
Middle School, 8th Grade Science

Tori Brummer

Tori Brummer
Schuler, 4th Grade

Jessica Burcham

Jessica Burcham
High School, Health Associate

Charisma Burg

Charisma Burg
Washington, Para Educator

Andrea Butler

Andrea Butler
Food Service, Schuler & Middle School

Monica Carlson

Monica Carlson
High School, Para Educator

Paige Carrier

Paige Carrier
Washington, Para Educator

Callie Carter

Callie Carter
Washington, Para Educator

Bryce Casey

Bryce Casey
Middle School, 6th Grade Social Studies

Katie Chamberlain

Katie Chamberlain
Schuler & Middle School, Instructional Coach

Trinity Christensen

Trinity Christensen
Schuler, Para Educator

Kenneth Christiansen

Kenneth Christiansen
Maintenance/Grounds, Washington Custodian

Katy Christianson

Katy Christianson
Schuler, 5th Grade

Arla Clay

Arla Clay
Food Service, Schuler & Middle School

Cassidy Coenen

Cassidy Coenen
High School, Para Educator

Julie Coffey

Julie Coffey
Washington, ESL

Sheri Cook

Sheri Cook
Food Service, Schuler

Cindy Copeland

Cindy Copeland
Food Service, High School

Devon Cross

Devon Cross
Food Service, Schuler & Middle School

Tracy Daugherty

Tracy Daugherty
Washington, Title Math

Shannon DeArment

Shannon DeArment
Washington, Health Associate

Scott Dickerson

Scott Dickerson
Maintenance/Grounds, Middle School Custodian

Dexter Dodson

Dexter Dodson
High School, Industrial Technology

Jill Dodson

Jill Dodson
Washington, Kindergarten

Sarah Dorsey

Sarah Dorsey
Schuler, 4th Grade

Dawn Dreager

Dawn Dreager
Schuler, Para Educator

Monte Dressler

Monte Dressler
Transportation, Bus Mechanic

Faye Dreyer

Faye Dreyer
Washington, 2nd Grade

Tim Duff

Tim Duff
Middle School, PE

Teresa Engler

Teresa Engler
Schuler, Para Educator

Lory Erickson

Lory Erickson
Transportation, Bus Driver and Clerical Transportation Para

Holly Esbeck

Holly Esbeck
High School, Social Studies

Kelli Evans

Kelli Evans
ACSD, Director of Health Services

Audrey Farrington

Audrey Farrington
High School, Para Educator

Melanie Fell

Melanie Fell
High School & Link Center, Mental Health Professional

Tina Franken

Tina Franken
High School, Para Educator

Mikala Freerksen

Mikala Freerksen
Washington, 1st Grade

Ashley Gacke

Ashley Gacke
Schuler, 5th Grade

Joseph Garvey

Joseph Garvey
Maintenance/Grounds, Washington Night Custodian

Saraya Gipple

Saraya Gipple
Washington, Para Educator

Hannah Goergen

Hannah Goergen
Washington, 2nd Grade

Missy Goergen

Missy Goergen
Washington, Instructional Coach

Donna Green

Donna Green
High School, Para Educator

Alexandra Griffin-Uren

Alexandra Griffin-Uren
High School, English

Joanie Grubbs

Joanie Grubbs
Washington, Para Educator

Samantha Gunderson

Samantha Gunderson
High School, Para Educator

Bryan Guy

Bryan Guy
Maintenance/Grounds, High School Night Custodian

Linda Guy

Linda Guy
Middle School, Para Educator

Derek Handel

Derek Handel
CCEOC, Alternative Education

Macie Harringa

Macie Harringa
Washington, K-8 Computer Science

DeLana Harris

DeLana Harris
Schuler, 5th Grade

Sheila Hayden

Sheila Hayden
High School, Math

Diane Hayes

Diane Hayes
Central Office, Secretary to the Superintendant, Accounts Recievable

Jenny Heath

Jenny Heath
Washington, Self Contained S&P

Katie Hedegaard-Moreno

Katie Hedegaard-Moreno
High School, English

Kendra Henningsen

Kendra Henningsen
Washington, Title Reading

Elizabeth Herrick-Williams

Elizabeth Herrick-Williams
High School, Art

Jeff Hetrick

Jeff Hetrick
Transportation, Bus Driver

Jodie Hogue

Jodie Hogue
Washington, 1st Grade

Nicole Holst

Nicole Holst
Washington, Kindergarten

Gina Honke

Gina Honke
High School, Guidance Secretary

Tonna Hoover

Tonna Hoover
Maintenance/Grounds, Washington Custodian

Laura Horn

Laura Horn
PreK-12, Teacher Librarian

Stacey Hornung

Stacey Hornung
Washington, Principal

Emily Huddleson

Emily Huddleson
Middle School, Para Educator

Sheryl Iekel

Sheryl Iekel
Middle School, Para Educator

Brian Ihnken

Brian Ihnken
Maintenance/Grounds, Middle School Custodian

Tracy Jacob

Tracy Jacob
Maintenance/Grounds, High School Night Custodian

Marilyn Jacobs

Marilyn Jacobs
Middle School, 6th Grade Resource

Mary Jensen

Mary Jensen
High School, Business Education
1 2 3 > showing 1 - 99 of 268 constituents